Третє випробування

 "Бойова машина"

Моряки говорять: корабель - це військове судно, а судно - це торговий корабель. Це, звичайно, жарт. Але прийнято військово-морські плавзасоби називати кораблями, а торгові і інші - судами.

Історія створення цього корабля не менш цікава. Існують припущення, що в IV столітті до н. э. Олександр Македонський використав щось принципове схоже на нього в розвідувальних цілях, про що збереглися свідчення на картинах пізнішого часу. Перше успішно функціонуюче судно, правда, мало весла, та зате на його борту плавав голландський король.

Як тільки творці згодом не називали свої дітища! У 1775 році шкільний учитель Дэвид Бушнелл побудував " Тартл" ("Черепаха"), вже відомий нам Роберт Фултон в 1796 році представив " Наутілус", Бакстер Вотсон і Джеймс Макклинток в 1862 році побудували " Пайонир". "Нептун" використали як обсерваторію для дослідників природи, а " Пераль" і " Жимнот" як бойову військову машину.

І вже на початку двадцятого століття ці кораблі почали вводитися до складу військово-морських сил більшості провідних країн.

Французький географ і письменник, класик пригодницької літератури, один з основоположників жанру наукової фантастики, член Французького Географічного товариства, в 1867 році, повернувшись в Париж після подорожі в США, відвідав Всесвітню виставку на Марсовому полі, і, згодом написав роман, присвячений цьому кораблю. Своєю появою у фантазії письменника цей корабель зобов'язаний, передусім, своєму капітанові - Немо. У 1866 році письменник  пише своєму видавцеві Этцелю :

"Потрібно, щоб мій невідомий не мав анінайменшого зіткнення з іншим людством, від якого він повністю відокремлений. Він і не живе на землі, він обходиться без землі. Моря йому вистачає, але потрібно, щоб море давало йому все, аж до одягу і їжі. Ніколи він не ступає ногою на який-небудь з материків".

Дайте відповідь: про який тип корабля їде мова? Яку ще назву він має? (1 бал)

Скільки класів мають ці кораблі? Напишіть їх. (1 бал) За рахунок якої енергії  рухаються ці човни? (2 бали)


Назвіть прізвище письменника, та назву його роману. 
(1 бал) Знайдіть і дайте посилання на сторінку в Інтернеті на якій можна прочитати його або переглянути екранізацію.(1 бал) 

Всього ви можете отримати 6 балів, і 6 золотих монет.





Пливемо далі! Четверте випробування.