Перше випробування

«Титанік» стародавнього світу

У давнину море було природною дорогою яка з'єднувала різні народи і континенти. Також як і сьогодні в недосяжній далині  проходили кораблі, що везли у своїх трюмах зерно, шкіру, масло, але для таврів це була всього лише відпливаюча здобич. Їх основним заняттям було піратство, але ця розповідь не про древніх морських розбійників, а про найбільшу здобич древніх корсарів; про один з давньогрецьких кораблів, який заходив в древній порт Херсонес. В античні часи по Чорному морю ходило безліч кораблів, причому в кілька разів більше ніж в наші дні. У III столітті до н. е. військовий і торговий флот мала грецька колонія Гераклея; у Босфорського царя Міндрідата було близько 400 кораблів; свій флот був у скіфів, готи виходили в море цілою армадою, так що можна сміливо сказати, що в наш час море спорожніло.
Вітрильники античності були великими морськими човнами. Середній тоннаж торгових античних кораблів приблизно дорівнює тоннажу європейських кораблів XVIII століття. Найбільш  масово поширений корабель тієї епохи - трирема, її водотоннажність була близько 300 тонн, а це в три рази більше ніж у флагманської каравели Христофора Колумба, але ні один корабель, розсікаючий сині хвилі Понте, не міг зрівнятися з найбільшим кораблем давнини з Гераклеї. Вітрильний корабель мав вісім рядів весел з кожного борту, якими керували 1600 веслярів. Крім того на палубі перебувало 1200 вояків. Це був справжній «Титанік» стародавнього світу.
Дайте відповідь: про який корабель йде мова і як перекладається з давньогрецької його назва? Яку назву має  гераклейське місто на території  Криму? (3 бала) 
За рахунок чого парусно-гребні кораблі мали можливість пересуватися по воді? (3 бали)
Всього ви можете отримати 6 балів і 6 золотих монет. 

Заповніть форму





Якщо ви впоралися, то переходьте далі. 
Вперед, за скарбами!